داکت اسپیلت چیست ؟

 داکت اسپیلت جزء کولرهای گازی می باشد که می تواند هم به صورت مستقل سرمایش و گرمایش تولید کند و هم با نصب کویل آبگرم و اتصال به موتورخانه یا پکیج گرمایشی به صورت ترکیبی جهت سرمایش و گرمایش به کار رود و در صورت ترکیب با پکیج گرمایشی می توان برای هر واحد سیستم سرمایش و گرمایش و تامین آبگرم مستقل را فراهم اورد و دیگر نیازی به موتورخانه در مجتمع های مسکونی و اداری وجود نخواهد داشت .

اما داکت اسپیلت از نظر ساختاری چگونه دستگاهی است ؟ داکت اسپیلت در اصل یک دستگاه کولرگازی دو تکه می باشد که قابلیت اتصال به کانال هوا و کانال کشی و توزیع هوای سرد یا گرم تولید شده را داراست .یعنی اینکه داکت اسپیلت دارای یک یونیت بیرونی که همام کندانسینگ یونیت و مجموعه کمپرسور و متعلقات آن می باشد که در بیرون از فضای ساختمان نصب می گردد و یک یونیت داخلی دارد که در داخل فضای واحد نصب شده و دارای فن مناسب جهت و امکان کانال کشی و توزیع هوا می باشد .

ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی داکت اسپیلت نیز مثل کولرهای گازی اسپیلت از طریق لوله های مسی و کابل صورت می پذیرد .

یونیت داخلی داکت اسپیلت که دارای یک فن و کویل سرمایش و کویل گرمایش و سیستم کنترلی می باشد به طوری طراحی شده است که فشار مورد نیاز سیستم کانال کشی را فراهم نماید .

معمولا برای هر واحد اپارتمان مسکونی یا تجاری یک دستگاه داکت اسپیلت نصب می گردد و بوسیله کانال کشی برای هر فضا میزان هوای مورد نیاز برای تامین سرمایش و گرمایش آن فضا توزیع می گردد .

در سیستم های معمولی داکت اسپیلت با نصب یک ترموستات مرکزی عملکرد کلی داکت اسپیلت کنترل می گردد و معمولا همه فضاها با هم سرد یا گرم می شوند .

مطالعه مطالب بیشتر در سایت www.irhvacguide.com

پارتنرشیپ - کفش ملی
برای خرید از دیجی کالا کلیک بفرمایید

شاید شما این را هم بپسندید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت حمایت از سایت ما خریدهای خود از دیجی کالا را از لینک های موجود در سایت انجام دهیدحمایت از سایت